Dün ve yarın arasında bügün ne yapabiliriz?

Ekim ayının neredeyse bittiğine inanabiliyor musunuz? Kasım ayına girerken, durup şöyle bir kendinize bakıp, hayatınızda neler olup bittiğini düşünmeniz için bir dakikanızı ayırmanızı tavsiye ederim.

Bugün her ayın sonunda yapmaktan hoşlandığım bir şeyi sizlerle de paylaşmak istedim. Bu ay neler başardım acaba diye kendi kendimi biraz sorgulamaktan bahsediyorum.

Zaman o kadar öabuk geçiyor ki günler, haftalar, aylar birbirine karışıyor (özellikle de bu yıl), bu yüzden bu ay sonu kontrol ritüeli, aslında neler olduğunu özetlemem ve hatırlamam için yararlı bir uygulama oluyor.

İşte size de yardımcı olacağını umduğum düşünülecek şeyler:

✨ Hedefler

Bu ay veya bu yıl için belirlediğiniz hedefleri düşünün. Ne ilerleme kaydettiniz? Önümüzdeki ay için niyetiniz nedir? İyi yaptığınız şeyler varsa kendinize bir aferin verin, ama daha da önemlisi önümüzdeki ay yapılması şart olan birşeyler varsa onları kafanızda basitçe bir planlayın.

✨ Küçük Sevinçler

Bu ay sizi en çok neşelendiren şey neydi? Hangi konuyla ilgilenmekten çok zevk aldınız? İşte bu her neyse ona hayatınızda daha çok yer vermek için ne yapabilirsinizacaba , bunu bir düşünün.

✨ Favoriler

Bu ay ne okudunuz, izlediniz ve dinlediniz? Bunlardan elde ettiğiniz sizi etkileyen birşeyler oldu mu? Bu edindiğiniz bilgilerle farklı birşey yapabilir misiniz? Bir düşünün bakalım neler çıkacak?

✨ Bırakmak

Bu ay sizi ne üzdü? Hangi düşünceleri, alışkanlıkları ve davranışları geride bırakabilirsiniz? Tıpkı hoşumuza giden şeyleri daha çok hayatımıza sokmaya çalışmak gibi, hoşlanmadığımız şeylerden de uzaklaşmaya çalışmalıyız. Bunlar neydi ve nasıl elimine edebilirsiniz acaba?

✨ İyileştirmeler

Önümüzdeki ay hangi alışkanlıkları geliştirmek istersiniz? Kasım ayında stresi ve bunalmayı azaltmanıza ne yardımcı olur? Değişimine başladığınız ve daha hızlandırabileceğiniz neler var?

Umarım bu yazım, sizin de geçmiş ayınızı irdelemenize ve şimdiki ana geri dönmeniz için size ilham vermiştir. Unutmayın amacımız geçmişi hatırlayı orada takılı kalmak değil. Değerlendirmeleri yapıp önümüzdeki yola odaklanmak ve ilerisi için bugünü planlamaktır.

About the Author

You may also like these