Küçük İşletmeler için Sosyal Ticaretin en iyi uygulamaları

customerservicebig--0b917185e9f641ece08be04d9fb90b43Takip edenler, Sosyal ortamlardan ticaret yapmanın, satış ve pazarlama sektöründe artık geliştiğini ve birkaç temel kavram üzerinde oturduğunu fark etmiştir. Buna dayanarak sektördeki en iyi uygulamaları etkili bir online varlık oluşturmak isteyen işletmeler için paylaşmak istedim .

Özel olmak
Müşterilerinize başka hiçbir yerde bulamayacağı özel içerik sunun . Facebook takipçilerinize ya da sosyal medya kanalları üzerindeki diğer takipçilerine özel bir ürün, hizmet , kupon ya da olay daveti sunun. Mağaza içi etkinlikler hakkında bilgi vererek, sadece sizin sosyal medya siteniz üzerinden erişilebilir e-ticaret fırsatları sunun.

Bu müşterilerinize başka bir yere gitmeden önce en son haberleri öğrenmek için sizin sosyal medya sitenizi açma nedeni verir .

Doğru içerik
Her zaman ilgi çekici ve katmadeğer sağlayacak içerik paylaşın. Eğer kişiler blog veya Facebook sayfanızda güncel faydalı bilgiler olacağına inanırlarsa, sürekli takip etmeye daha çok yatkın olurlar. Odağınız satış olmasın size gelmeleri için onlara sebep yaratın. Faydalı, ilginç ve işe yarayan bilgiler paylaşın.

E-Kupon
E-kuponlar önerin, gerek kendi sitenizden gerek Groupon tarzı fırsat sitelerinden uygun indirimler sunun. E-kuponlar yeni kişilerin ilgisini çekip potansiyel sadık müşteriye dönüştürebileceği gibi, daimi müşterilerinize de sadakati için bir ödül gibi gelmektedir.

Müşteri kazanımı
Sosyal ortamlarınızı kullanarak müşterilerinizin fikirlerini alın. Katılımcılarla direkt irtibata geçebileceğiniz ortamlar yaratın. Sosyal medya platformunuzda bir çeşit size özel, alanınızdaki konuları konuşan bir topluluk yaratın. Müşterilerinize takdir edildikleri ve önemsendiklerini hissedebildikleri bir gruba ait olma duygusunu yakalamalarına yardımcı olun.

Müşteri Hizmetleri
Sosyal medya ortamınızı müşteri hizmetlerinizin bir devamı şeklinde organize edin. Facebook üzerinden doğrudan müşterileri şikayetlerine cevap verin ve gerçekleştirdikleri alımlar için teşekkür edin. Aynı zamanda ürünleriniz ile ilgili tecrübelerini aktarmaları için geri bildirim talebinde bulunun.

About the Author

You may also like these