1 yılda başarılı olmak!

Başarılı olmak için içinizdeki potansiyeli kullanmalısınız. Fakat ya içinizdeki potansiyelin ne olduğunu henüz bilemiyorsanız o zaman ne yapacaksınız? İşte size başarıya ulaşmanız için 12 ay boyunca üzerinde çalışabileceğiniz 12 konu vermeye çalışacağım. Burada basit gibi göründüğüne bakmayın her konuya vakit ayırmalı ve gerçekten üzerinde çalışmalısınız. Kolay olacağını söylemiyorum. ;0)

Kişisel gelişim – Yetkinliklerinizi ve bilginizi artırırken aynı zamanda iş yaptığınız alanda da yükseleceğinizi göreceksiniz. Hayat boyu sürecek bir strateji oluşturarak, hangi yetkinliklere eğileceğinizi kararlaştırın ve gerçekten olmak istediğiniz kişi olun.

Hedef belirleme – Gelecek 10 yıl için kendinize hedefler belirleyin. Her aksiyoınun yanına, başarı yolunda net ulaşmak istediğiniz konuyu yazın.

Sağlık – Fiziksel/Ruhsal – Enerjinizi, kendinize olan güveninizi, dış görünüşünüzü ve hayat kalitenizi belirli bir seviyede tutacak şekilde planlama yapın. Bunun için aktiviteler/hobi belirleyin.

Para – Öncelikle finansal özgürlüğünüzü elde edin. Borç altında ezilmek yerine ödeyebileceğiniz miktarlarda akıllı bir borçlanma sistemi ile geleceği düşünerek sabit bir yatırım/biriktirme planı oluşturun.

İlişkiler – İlişkilerinize özen gösterin ve geliştirmeye çalışın. Daha etkin ve seven bir baba, anne, eş, arkadaş olun. Etrafınıza yardımcı olmayı bir kişisel özellik olarak edinin.

Zaman yönetimi – Her gün kendinize 1 saat ayırın ve işlerinizi (özel veya şirket) daha etkin olacak bir metodoloji ile planlayın.

Sosyal ağlar – Varolan ilişkilerinizi kullanarak pozitif yönde çevrenize ve kendi alanınızda etki yaratın.

Satış/Pazarlık – Satış, Pazarlama ve pazarlık yapma konularında kendinizi geliştirin. Bu sayede daha verimli çalışabilirsiniz.

İletişim/Sunum – Şirketinizde her seviyedeki iletişiminizi artırın.İletişimin metodolojisini belirleyin ve buna uygun şekilde adımlar atın. Her seviyede farklı bir yöntem kullanılması gerektiğini unutmayın!

Liderlik – Liderlik konusunda kendinizi geliştirin. Ufak çapta kişi ve grupları etkileyerek bazı konulara liderlik etmeye başlayın ve yönetim tecrübesi kazanın.

Hızlandırılmış öğrenim – Hızlı okuma teknikleri gibi yöntemlerle becerilerinizi hızlıca geliştirecek kitaplar okuyun veya eğitimlere katılın. Belli alanlarda bilgi sahibi olun (iletişim, zaman yönetimi, liderlik vs.)

Katma değer – Yetkinliklerinizi kullanarak etrafınıza ve dünyaya gelecek jenerasyonların işine yarayacak katma değerli bir konuda çalışmalar yapmak üzere zaman ayırın.Başarılı olmak için içinizdeki potansiyeli kullanmalısınız. Fakat ya içinizdeki potansiyelin ne olduğunu henüz bilemiyorsanız o zaman ne yapacaksınız? İşte size başarıya ulaşmanız için 12 ay boyunca üzerinde çalışabileceğiniz 12 konu vermeye çalışacağım. Burada basit gibi göründüğüne bakmayın her konuya vakit ayırmalı ve gerçekten üzerinde çalışmalısınız. Kolay olacağını söylemiyorum. ;0)

About the Author

You may also like these