Hayaliniz var mı? Peki, gerçekleştirebiliyor musunuz?

Hepimizin kafasında gerçekleştirmek istediği büyük kişisel bir konu vardır mutlaka, yoksa şanslısınız valla 🙂

Olanlar bilirler ki takıntılı bir şekilde bu konuyu sürekli düşünürsünüz, hayaller kurarsınız ve hatta rüyalarınızda bile bu konuyla ilgili şeyler görürsünüz. Peki sonuca vardırabilir misiniz? HAYIR.

Bunun sebebi genelde yapmamız gerekenleri söyleyip durmamız, ama bir türlü o işin gereğini yerine getirmememiz. Aklınızda bir hedef olup bu konuyu etrafınızdakilere bahsetmeye başladığınız zaman, aldığınız tepkiler muhtemelen sizi o işi gerçekten yapmış kadar tatmin edecektir. Örneğin, Boğaz’ı yüzerek geçme hedefinizi arkadaş ortamında paylaştığınızda, aralarında bazıları ”Vaaay ne kadar cesursun” veya ”Helal olsun, bu çok zor.” gibi yorumlarda bulunacaktır. Sizin buna tepkiniz ise sanki o anda karşıya yüzmüş kadar yorgunluk ve gurur dolu olacaktır. İşte o anki bu hissiniz, size daha sonra belki şunu hatırlatacak, aslında bu işi gerçekleştirmek için daha çok geridesiniz. Hergün rutin antrenman yapmanız, yüzmenizi geliştirmeniz gerekmekte. Oysa bitirdiğinizde alacağınız tepkiyi daha fikir aşamasında aldınız bile sayılır.

Motivasyonunuzun düşmesine izin vermeyin, etrafınıza hayalleriniz paylaşırken odağınızı kaybetmeyin. Hedefinizi belirleyin ve bir plan oluşturun. Bu planı gerçekleştirmek için etrafınızdan destek alın ve adım adım ilerleyin.

Bu sayede sadece sonucun getireceği güzellikler yerine yolda yaşayacağınız şeylerin de keyfini çıkarın!

About the Author

One thought on “Hayaliniz var mı? Peki, gerçekleştirebiliyor musunuz?

Comments are closed.

You may also like these