Kaliteli Facebook Hayran(FAN) sayfası hazırlamak için 7 öneri

Şirketiniz ile ilgili Facebook’da bir sayfa açmanın çok da zor birşey olmadığını düşünerek bu işi kendim yaparak ilerleyeyim diye düşünüyorsanız, birşeyleri yanlış yapma ve Facebook oyununa 1-0 yenik başlama ihtimaliniz çok fazladır.

Facebook sayfanızın takipçi sayısını yükseltmek, paylaştığınız gönderilerin beğeni sayılarını arttırmak, gönderilerinize yorum yaptırmak, paylaştığınız videoların izlenme sayılarını yükseltmek ister misiniz? O zaman Facebook sayfa beğenisi hizmeti ile sayfanızın kitlesini kolayca arttırabilir, daha fazla insanın sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. 10 liradan başlayan uygun fiyatlar ile en kaliteli hizmetler SadeceOn’da! Facebook sayfanız için bu fırsatı kaçırmayın ve en azından aşağıda bahsedeceğim stratejilerin hayran sayfanıza uygulandığından emin olun.

1 ve 2. Tüm ziyaretçilerin geleceği bir açılış sayfası

Birçok Facebook sayfa sahibi aslında sayfalardaki içeriğe dalmadan önce bir açılış sayfası yaratabileceklerinin farkında bile değiller. Bu size doğrudan çok fazla etki sağlayamayacağınız duvarınızdaki içeriklerin görünmesi yerine websitelerdeki “Anasayfa” ile aynı imkanı sunuyor aslında.

Facebook sayfasında bir açılış sayfası yaratmanın 2 yöntemi var. İlki FBML yani “Facebook Mark-Up Language” ile yapılan ve statik FBML uygulamasını sayfaya ekledikten sonra kullanılabilen bir opsiyon. Bu uygulamayı ekledikten sonra, basit HTML ve FBML tagları yaratılarak  bir sayfa oluşturulur. İkinci yöntem ise  yeni imkan sunulan iFrame uygulaması. Bu biraz daha kompleks bir yöntem olmasına rağmen, başkasına yaptıracaksanız mutlaka tercih edilmesi gerek opsiyondur.

3. “Göster” sekmesi

Bunu muhtemelen görmüşsünüzdür. Göster sekmesi içeriği kişinin görebilmesi için sayfayı “beğen” olarak işaretlemesini gerektiren bölüm. Bu sekmeler kullanıcıya ücretsiz içerik sunma ve onların ilgisini çekme konusunda çok faydalı bölümlerdir. Böyle bir sekme de yine hem FBML veya iFrame ile yaratılabilir.

4. Yönlendirici Profil resmi

Bu da genelde gözden kaçan başka bir öneri. Sadece çok iyi pazarlamacılar Facebook üzerinde profil resminin dikkat çekici seçilerek ilgi çekebileceklerini fark ettiler ve kullanıyorlar. “Beğen” butonunu özel  bir indirim sayfasına gitmek için kullanabilirsiniz mesela ve bunu yapmaları için etkileyici bir profil resmi kullanabilirsiniz.

5. Stratejik olarak yerleştirilmiş küçük önizleme resmi  (thumbnail )

Facebook, yeni güncellemesiyle sayfa sahiplerine üst kısımda küçük önizleme resimleri imkanı sundu. Bunları iyi bir şekilde değerlendirmek gerekir. Mesela en son hayranlarınızın resimlerini buraya koyarak ürünlerinize link edebilirsiniz. Aynı zamanda sattığınız ürünlerin resimlerini de burada kullanabilirsiniz. Her şekilde de sayfanızın ilgisini artırmak için bu alanı kullanmalısınız.

6. Değerli içerik

İçerik her zaman olduğu gibi Facebook sayfanızın da canı ciğeri. ;0) Hayranlarınız sayfayı kendilerine bir değer kattığını hissettikleri için “beğen”iyorlar. Eğer paylaştığınız linkler, yazılar, güncellemeler ile bu değeri sağlayamazsanız, yavaş yavaş başka yerlere kaymalarına sebep olabilirsiniz.

7. Etkileşim ve kişilik

Burada hayranlarınız için sayfanıza gerçekten bir kişilik kazandırma şansınız var. Sayfanız büyüdükçe, sizi takip edenler arasında bir yıldız olacaksınız ve sayfanızı kişilerle etkileşime geçmek için kullanabilirsiniz. Onlarla sohbete girebilir, yorumlarına cevap yazabilirsiniz ve video veya resimler paylaşarak onlarla uzun sürecek bir ilişkiye girebilirsiniz.

Bu stratejilerin uygulandığı bir örnek var mı diye seslendiğinizi duyar gibiyim. Buna bir örnek  bu linkte var. 25000’i geçen bir hayran kitlesinden etkilenebilirsiniz ama daha fazlası içine girdikten sonra var. Gözden kaçan bir nokta bu hayranların birçoğunun artık sadık birer müşteriye dönüştü konusu. Henüz bu oyunda yer varken siz de bir bakın derim.

Sonrasında yorumlarınızı her zaman olduğu gibi beklerim.

 

About the Author

You may also like these