Sosyal medya için altın kurallar dizisi-Kural#10

Asla öğrenmeyi bırakmayın

Artık yazı dizimin son kuralına geldik. Sosyal medya pazaralama stratejinizi teknoloji geliştikçe siz de geliştirmeye devam edin.

Pazarlamanın diğer alanlarında da olduğu gibi sosyal medya tarafındada  deneme yanılma ve doğaçlama yöntemleri çok önemlidir. İkinci kuralımızda oluşturmaya başladığımız tablomuzu sürekli olarak güncellemeniz ve gliştirmeniz gerekmektedir. Bu yaşayan bir plan olmalıdır çünkü teknolojide, sosyal medyada ve hedef kitlenizde daima değişimler olacaktır.

Şunu belirtmek önemli bence, bu konsepti ilk oturtanlar işin kaymağını toplayacaklar. Dolayısyla faydalanabileceğiniz teknoloji ve konseptleri takip edin ve bunları kendi stratejileriniz ile uyumlu bir şekilde uygulamanın bir yolunu bulun.

Gözünüz gelecekte olsun:

OpenID ve OAuth: Facebook ve Twitter hesabıyla başka sitelere giriş yapmaya başlanmadan önce bu iki protokol vardı ve aynı bilgilerler başka sitelere giriş imkanını sunuyordu. Bunlar şimdi daha da gelişerek Sosyal Medya’da yeni bir çığır açmaya hazırlanıyorlar.

NLP(Natural Language Processing): Bu teknoloji kişi ile bilgisayar arasındaki iletişimi doğal dilimizle yapacak şekle getirmek için çabalıyor ve işleri çok basitleştirmesi bekleniyor.

RFID: Her türlü karta kurulabilme özelliğine kavuşan bu teknoloji yakında müşterilerin davranış biçimleri ile ilgili bilgi toplamada bile kullanılması bekleniyor.

Son söz: Bu yazı dizisnde paylaştığım 10 kuralı sıkı sıkı takip ederek uygularsanız Sosyal medya’da başarılı olacağınızı görebilirsiniz ve unutmayın “Asla araştırmayı ve öğrenmeyi bırakmayın.”

 

 

About the Author

You may also like these