Doğum günü hediyemi isterim :)

Yaş oluyor 45 ve bu sene doğum günümde farklı birşey yapmak istiyorum.

Kendimce bugüne kadar bağış ve destek amaçlı ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya çalışıyorum, ama bu kez daha büyük birşey yapmak istiyorum ve sizin de desteğinize ihtiyacım olacak.

Öncelikle beni tanıyanlara sesleniyorum: Eminim yakınımda olsanız bana mutlaka ufak da olsa bir hediye alacaksınız yada arkadaşlar biraraya gelip 10-20 TL’lerden tek bir hediye almak üzere girişeceksiniz. Hadi diyelim ki eşşek kadar adam oldun ne hediyesi veya kardeşim seninle hediye alacak kadar samimi hissetmiyorum dediniz.

Olsun, o zaman da kendinize en son ne zaman bir hayır işledim diye sorun ve bu konuda ufak da olsa bir katkı yapmak için destek elinizi uzatın.

Konuyu dallandırıp budaklandırmayacağım. Kafaya koydum bu sene ben kendime doğumgünü hediyesi olarak “Çocuk gülümsemesi” diliyorum.

Bilmeyenler için söyleyeyim evimiz IZMIR-MENEMEN’de ve evet etrafımız hala doğru düzgün oyuncağı olmadığı için çer-çöp ile oynamaya çalışan çocuklarla dolu.

Geçen arabayla geçerken ikitanesini varillerle oynarken görünce, eve gittim bizim çocukların oynamadığı eski kaykay, bisiklet ve top getirdim. Etrafları bir anda diğer çocuklarla doldu ve paylaşarak herkes kullansın olur mu dediğimde nasıl mutlu bir şekilde “Tamam Amca” dediler.

(Evet ben de AMCA lafını duyunca bir an duraksadım ama gerçek bu naapalım 🙂 )

Bu hafta da tekrar uğradım sokaklarına ve 3-4 tanesine sordum. Oyuncağınız var mı? Nelerle oynuyorsunuz diye. Plastik top vs gibi şeyleri söylediler. Ben de onlara sordum size oyuncak hediye etmek istesem ne isteriniz diye. Kızlar Barbie bebek erkekler Nerf ve en çok da bisiklet istediler.

Yaklaşık bir hesap yaptım ve muhtemelen kimseden destek alamasam da onların bu isteklerini yerine getireceğim.Buna ayrıca kitap da ekleyeceğim.

Eğer siz de  “bir gülümseme” hareketime katılmak istiyorsanız bana doğumgünü hediyemi TL olarakşu hesaba gönlünüzden geçen rakamı EFT/havale edin

AKBANK AOSB şubesi:634 Hesap no:0112893

IBAN:TR420004600634888000112893

Tanıdıklarınızdan katılmak isteyecek olanlara da paylaşın. Ben de gülümsemeleri sizinle paylaşayım. Ne dersiniz?

En güzel gülümsemeler sizin olsun!

About the Author

One thought on “Doğum günü hediyemi isterim :)

Comments are closed.

You may also like these