Kusura bakmayın ama tepem attı!!!

Nedir kardeşim bu gençlerimizin hali? Bugüne kadar hep destekledim, hep kuşak farkı olmaması için onlara anlayışlı davranmaya çalıştım ama artık yeter. İstisnalar kaideyi bozmaz tabii ama tüm gün boş boş oturup, bırak İnternet’te birşeyler araştırıp okumayı veya sosyal ağlarda vakit öldürmeyi, oyun dışında hiç birşey yapmıyorlar yahu!!!

Üstelik hiçbir anlamı olmayan oyunlar ile vakit öldürüyorlar. Yanında adam ölse, “dur şu level önemli, onu geçeyim ondan sonra kurtarırım.” şeklinde bir bağımlılık kazanmış durumdalar. Tamam, biz de gençtik ve odamızda bilgisayarda oyun oynamak için bahaneler üretip oraya kapandığımız da oldu ama 7/24 değil.

Bakın buradan bu şekilde hayatını çar çur edenlere sesleniyorum. Siz böyle absürt oyunlara vakit harcarken, aklı başında arkadaşlarınız ya bir yerlerde çalışmaya başlamış ve okulu bittiğinde kendine bir yer ayarlamak için gerekli yatırımı yapmaya başlamış veya İnternet’te yapacağı iş ile ilgili daha fazla bilgi araştırıp tecrübe edinmeye çalışıyor durumda. Sonra kalkıp da etrafta iş yok, beni almıyorlar, yok efendim beklentiler çok demeyin. Bir tarafınızı kaldırıp azıcık zahmet ederseniz, belki günün birinde aç kalmaktan kurtulacak bir iş bulabilirsiniz. Hoş bu mentaliteye sahip birinin zaten geleceğini de pek umursadığını sanmıyorum ya neyse, benden  söylemesi.

Hayat çabucak akıp gidiyor daha ne oldum demeden bir de bakacaksınız ki fırsatlar kaçmış. Atı başkasına bırakmayın, adam gibi oturun planınızı yapın ve buna göre hareket edin, yani Üsküdar’ı siz geçin.

Unutmayın tek birşey bile yapmak, hiçbir şey yapmamaktan iyidir!!!

About the Author

You may also like these