Sosyal Media'nın geleceği video chat mi acaba?

İlk sosyal video chat servisi olan Airtime için ne düşünüyorsunuz? Bunu duydunuz mu? Video chat denildiğinde ne hissediyorsunuz?

 

Doğru yada yanlış bilemiyorum ama bana öyle geliyor ki çok fazla tanımadığınız insanlarla yüzyüze görüşmek, ilk anda pek de tercih edilecek birşey değil gibi. Düşünsenize, Twitter’dan gelen twiti tıkladığınızda, o kişi karşınızda ve normalde yazıda okuduğunuz şeyi size doğru söylerken buluyorsunuz kendinizi. Aslında bazı durumlar için pek de fena değil. Yazı ile ifade edemediğimiz bir sürü şey var. İnsan mimiklerle daha güzel anlatabiliyor istediğini. Doğrusu gelecekte evlenme tekliflerinin bir twit olarak gelmesi çok da abes olmaz. Bunu video-chat ile yaptığınızı düşünürseniz de çok daha hoş olur.

Şimdilik Twitter veya başka birşeye entegre olan bir video chat servisi olmasa da Napster yaratıcılarından Sean Parker ve Shawn Fanning Google+ ve Facebook’un bazı noktalarını birleştirerek Airtime diye bir servis sunmaya başlamışlar.  Aslında bana sorarsanız biraz Facebook’un yüzyüze olanı olmuş gibi. İlgi alanınıza göre kişileri belirleyip onlarla yazışmak yerine video üzerinden görüşebiliyorsunuz.

Peki hepimiz Facebook’da olduğu gibi hooop diye hemen bu video-chat olayına girecekmiyiz? Bence hayır. Tabii bu denememeniz gerektiği anlamına gelmiyor ama sistem biraz oturana kadar bekleyip görmekte fayda var.

About the Author

You may also like these