Google formlarının gücü

Hepiniz belki Google Docs kullanıyorsunuzdur ya da en azından adını duymuşsunuzdur. Yeni duynlar için kısaca Google’ın Office yazılımı diye özetleyebilir ve özellikle kobilerin lisans gerektirmeden kullandıkları bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.

Ben yıllardır sıkı bir Google Docs kullanıcısıyım ve çok seviyorum fakat bugüne kadar Google Form’lara hiç bakmamıştım. Peki nedir bu Google Form’lar? Google Form’lar websitenize kolayca koyabileceğiniz datasının direct Google Docs ortamında tutulduğu basit formlar yaratmanıza imkan veriyor.

İşte size nasıl kullanılabileceğine dair bir örnek. Mesela bir anket yamak istediniz ve sonuçlarını da takip edecek bir ortam olsun istiyorsunuz. Yazılımcıya hiç ihtiyacınız olmadan bunu çok kısa bir sürede gerçekleştirebilirsiniz. Google formu sitenize eklemeniz konusunda da kolaylık sağlıyor size.

Bir başka güzellik ise bu bilgilere iPhone dahil her yerden kolayca ulaşabiliyor olmanız. Google Forms kullanarak siz de eminim farklı kullanım alanları keşfedebilirsiniz, hem de fazla vakit harcamamadan.

Hepinize iyi haftasonları dilerim!

%image_alt%

About the Author

You may also like these