Online pazarlamada size yardımcı olabilecek 5 konu.

1. Kazanç elde etmek kolay değildir

Satışa ulaşmanın iki yolu vardır. İlki, sizin ürününüzü veya hizmetinizi satın aldıklarında elde edecekleri faydaları hatırlatmak, diğeri ise almadıklarında ne kaçıracaklarını göstermek.Unutmayın ki insanlar her zaman kaybedecekleri şeylere daha çok dikkat ederler. Bu nedenle, çözümünüzün bu kaybı nasıl engelleyeceği yönünde bir yardım sunarmışcasına teklifte bulunun.

2. Güvenilir olmak

Güven internet üzerinden satış konusunda önemli bir rol oynar. Güvenilir olmayı başarabilirseniz müşterinize değişik teklifler ile gidebilirsiniz. Güven oluşturmanın en iyi yöntemlerinden biri ise, onların değer verdiği bir şeyi onlara sunmaktır. Müşterileriniz size inanacaktır, çünkü vaad ettiğiniz şeyi sağlamış olacaksınız. Üstelik beklediklerinden daha hızlı ya da daha farklı bir şekilde bunu sağladığınızda, bu kredibilitenizi daha da artıracaktır. Diğer bir yöntem onlarla sürekli ilişki içinde olmaktır. Bu sayede onların satınalma isteklerini doğru yöne kaydırabilir, bilginiz ve belki de bazı ücretsiz değerli içerik ile etki altına alabilirsiniz. Bu onların sizi bu konuda otorite olarak görmesini sağlayabilir.

3. Müşterinin aklına odaklanın

Müşterinizin sitenizde sadece bir konuya odaklanmasını hedefleyin ve satışların artacağını göreceksiniz. Onlara sizin çözümünüzle problemlerini nasıl adresleyebileceklerini görme, ilişkilendirme sonlandırma konusunda yardımcı olun. Mesela ücretsiz bir deneme ile başlatıp devamında ücretli kısma geçmediği taktirde ne kaybedeceğini gösterin. Buna en güzel örnek oyunlardır. Tek bölümü ücretsiz verirler ama sonrasında ücretli olarak bir sürü bölüm vardır.

4. Blog Yazın!

Blog yazmak aslında hedef kitlenize ilgili konuyu ne kadar bildiğinizi ve bu bilgiyi paylaşmaktan memnun olduğunuzu göstermenin bir yoludur. Sizin sektörünüz ile ilgili sorunlar hakkında yazılar yazın ve bu konularda nasıl çözümleriniz olduğunu, bunları nasıl adreslediğinizi anlatın. Yazının sonunda denemeleri için belki bir ücretsiz fırsat yada ürün verebilirsiniz.

5. Hepimiz sonuç isteriz

Sakın ne yaptığınıza , ne bildiğinize veya ne önerdiğinize odaklanmayın. Müşteri ve potansiyel müşterileriniz daima tek bir şey ister, SONUÇ. Sizin süreçlerinizi veya sizin hakkınızda bilgiye çok takılmazlar, onların ne elde edeceği önemlidir.

Bunu bir düşünün!!!
Sorunuz varsa , ben buradayım ;0)

About the Author

You may also like these